Startuje pierwsza polska seria wirtualnych wyścigów

Rusza rejestracja do pierwszej polskiej serii wirtualnych wyścigów organizowanej m.in. przez stację Eurosport. Do zabawy włączyła się marka Audi.

Simracing to potoczne określenie na rozrywkę komputerową starającą się w jak najlepszy sposób symulować rzeczywiste zawody motorsportowe. Wraz z tym idzie jak najwierniejsze odtworzenie warunków panujących na drodze oraz uwzględnienie wszelkich zmiennych takich jak zużycie paliwa i opon, uszkodzenia, a także przyczepność oraz ustawienia zawieszenia. W przeciwieństwie do grania w produkcje zręcznościowe, kierowca startujący w zawodach simracingowych musi mieć większe pojęcie dotyczące obsługi samochodu oraz znać odpowiednie techniki poruszania się po torze wyścigowym.

Reklama

Audi Eurosport eRacing by Assetto Corsa to nic innego jak w pełni profesjonalny turniej simracingowy, z udziałem najlepszych wirtualnych kierowców w Polsce. Zawodnicy zasiądą za sterami cyfrowego AUDI R8 LMS i zmierzą się w 45-minutowych wyścigach na laserowo skanowanych torach. Wśród nich znalazły się m.in. słynne belgijskie Spa-Francorchamps czy niemiecki Nürburgring. Utworzone z dwóch osób zespoły mają ułatwić widzom śledzenie sytuacji na torze oraz kibicowanie.

Kierowcy, którzy w czasie trwania prekwalifikacji uzyskają najlepsze wyniki, zawalczą o wygraną oraz nagrody z ogromnej puli wynoszącej aż 20 tysięcy złotych. Wszystkie wyścigi będą transmitowane w czasie rzeczywistym na antenie Eurosport 1 oraz Eurosport Player.

Obecna sytuacja związana z szalejącym koronawirusem oraz ciągle zmieniającymi się obostrzeniami, skłoniła duże koncerny motoryzacyjne do zmiany postrzegania wirtualnej rozgrywki. Tytularny sponsor - marka Audi to nie pierwszy producent samochodowy, który postanowił wziąć czynny udział w tego rodzaju zawodach. W wirtualny Motorsport zaangażowało się także Porsche oraz Toyota Gazoo Racing, która objęła patronatem wydarzenie Esports WRC.

Aby wziąć udział w prekwalifikacjach, należy stworzyć dwuosobowy zespół, a następnie zarejestrować się na stronie największej polskiej ligi simracingowej - ACLeague.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy