Reklama

Rewolucja w parkowaniu! Pomysł Lexusa na korki?

Coraz popularniejsze stają się w samochodach klasy wyższej systemy automatycznego parkowania, żaden producent nie wyposażył jednak swojego auta w system, który sam wskazywałby, gdzie zaparkować.

Wkrótce się to jednak zmieni. Nową usługę dla swoich klientów przygotował Lexus. Europejski oddział japońskiej marki poinformował właśnie, że wraz z nowym modelem IS w ofercie pojawi się też nowy system nawigacji, który wspomagać ma kierowcę w wynajdowaniu parkingów.

Oprogramowanie stworzone wspólnie z zewnętrznym partnerem - firmą INRIX - oferować ma zdecydowanie więcej, niż przeciętna samochodowa nawigacja. System - na podstawie danych przesyłanych drogą radiową lub satelitarną - na bieżąco zmieniać ma prowadzącą do punku docelowego trasę tak, by kierowca jak najmniej czasu tracił w korkach.

Reklama

Oprócz tego mapy wzbogacone będą o dane przeszło 42 tysięcy parkingów w całej Europie. Te zawierać mają nie tylko informacje o lokalizacji, ale też o cenach a nawet - w przypadku dużych parkingów w centrach głównych miast - dostępności wolnych miejsc.

Zdaniem Lexusa, taka usługa może zdecydowanie zmniejszyć korki w miastach. Eksperci szacują, że nawet 12 proc. ruchu miejskiego tworzone jest przez kierowców szukających wolnego miejsca parkingowego. Dane dotyczące europejskich metropolii mówią, że na znalezienie miejsca na parkingu w centrum, potrzeba średnio niemal dwudziestu minut!

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy