Reklama

Rekord prędkości Diesla

Bolid JCB Diesel Max, napędzany dwoma silnikami JCB444, (standardowo montowanymi do koparko-ładowarek i nośników teleskopowych), na dnie wyschniętego słonego jeziora w Bonneville w stanie Utah, ustanowił nowy światowy rekord prędkości -  529,099 km/h.

Wynik ten jest lepszy od poprzedniego rekordu o ponad 150  km/h.  DieselMax JCB prowadzony był przez pilota myśliwskiego RAF-u-  Andy'ego Greena,  jedynego człowieka który przekroczył na kołach barierę dźwięku.

JCB DieselMax to - 9-metrowy pojazd o wadze 2,7 tony, wyposażony w dwa silniki JCB444. Każdy 4,4-litrowy turbodiesel (750 KM, 1500 Nm) napędza jedną oś i jest położony na boku. Zamknięty system chłodzenia eliminuje wloty powietrza. W obiegu znajduje się 200 l płynu chłodzącego oraz 250 kg lodu, dodawanego przed każdym wyjazdem na tor. Turbosprężarki wytwarzają ciśnienie 5 barów. System smarowania przepompowuje 15 l oleju w ciągu 5 sekund.

Ciekawostką jest to że bolid posiada zbiornik paliwa o pojemności zaledwie 9 litrów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bolid | rekord | rekord prędkości

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy