Reklama

Policja w lamborghini

Włoska policja (Polizia di Stato) otrzymała nową broń do walki z piratami drogowymi. Teraz funkcjonariusze w pogoni za przestępcą będą mogli wykorzystać Lamborghini Gallardo. Ten sportowy pojazd w barwach policyjnych, z syreną i z kogutem na dachu policja drogowa otrzymała w darze od organizacji House of Sant'Agata Bolognese.

Policjanci zapowiedzieli, że nowe auto wykorzystywać będą podczas sytuacji alarmowych na autostradzie Salerno-Reggio Calabria. Dzięki specjalnemu wyposażeniu samochód przyda się również przy akcjach niesienia pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Na jego "pokładzie" znalazł się elektrokardiograf oraz specjalna aparatura do pomiaru ciśnienia tętniczego i 

zawartości tlenu i dwutlenku węgla we krwi. Auto przystosowane jest również do transportu plazmy i ludzkich organów do transplantacji.

Oprócz wyposażenia medycznego policyjne lamborghini posiadać będzie nowoczesną technologię do odbierania i wysyłania informacji oraz zdjęć - np. wypadków, pożarów i innych zagrożeń. Możliwe jest to dzięki satelitarnym połączeniom komputera pokładowego z policyjną bazą danych.

Sercem Lamborghini Gallardo jest 10-cylindrowy, 5-litrowy silnik aluminiowy dysponujący mocą 500 KM. Napęd przenoszony jest w sposób stały na wszystkie cztery koła, co sprawia, że samochód równie dobrze sprawdza się na mokrej szosie, co na suchej. W zimie na jego kołach znajdą się specjalne opony "Sottozero", produkowane przez Pirelli konkretnie dla pojazdów Lamborghini.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne