Reklama

Podróż za... 100 euro!

Wczoraj rano o 7.30 austriacki dziennikarz Gerhard Plattner wyruszył z Bregencji (Bregenz) nad Jeziorem Bodeńskim w Austrii w swoją "Podróż za 100 euro". Za kierownicą Volkswagena Polo zamierza on pokonać 3000 kiometrów, przejeżdżając przez 15 europejskich państw.

Cała wycieczka zakończy się trzy dni później, 15 sierpnia w Luksemburgu. Co ciekawe Plattner na zrealizowanie podróży ma do wydania zaledwie 100 euro na niezbędne paliwo.

Reklama

W "Podróży za 100 euro" ("100 euro Eco-tour") Plattner jechać będzie standardowym modelem Polo TDI z 1,9-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 100 KM (74 kW) i dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 240 Nm. Samochód nie wygląda więc wcale na mistrza ekonomicznej jazdy, a wręcz na pojazd, w którym można śmiało "przycisnąć nogę na gaz". Przypomnijmy, że fabryczne dane takiego modelu mówią o przyspieszeniu od 0-100 km/h w czasie 10,7 sekundy i prędkości maksymalnej 188 km/h.

Austriacki dziennikarz znany jest ze swoich długodystansowych testów samochodowych, w których sprawdzane jest zarówno zużycie paliwa, jak również średnie prędkości uzyskiwane na danej trasie. Do tej pory Plattner już kilkukrotnie wpisał się do Księgi Rekordów Guiness'a ze swoimi osiągnięciami za kierownicą różnych samochodów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: polo | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje