Reklama

Płatne mosty i tunele!

Płatne tunele i mosty - takie "przyjemności" będą czekać wkrótce kierowców jadących przez Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi szykują się do prywatyzacji części takich obiektów. Opłaty pojawią się za około rok.

Sprywatyzowane zostaną planowane lub właśnie budowane obiekty. - Myślimy o prywatyzacji budowanego tunelu pod Łabą koło Hamburga. Dzięki opłatom szybciej będzie można dokończyć tę inwestycję - podkreśla Manfred Stolpe, minister transportu.

Takich płatnych miejsc ma być w Niemczech kilkanaście. Za luksus trzeba płacić - mówią urzędnicy. Na szczęście do tego luksusu nie zaliczono autostrad, po nich -przynajmniej na razie - wciąż będzie można jeździć za darmo. Dodajmy, że w sąsiedniej Austrii i Szwajcarii trzeba płacić zarówno za tunele, jak i za autostrady.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: mosty | tunele | płatne

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy