Odkryli porzucony salon. Nie spodziewali się tego, co zastaną w jego wnętrzu

Stare i na pierwszy rzut oka opuszczone miejskie budynki mogą skrywać nie lada tajemnicę. Niedawno przekonali się o tym pewni twórcy internetowi, którzy penetrując zakamarki jednego z francuskich miast, natknęli się na niegdysiejszy salon marki Saab.

Osoby stojące za popularnym kanałem Forgotten Buildings na platformie YouTube już od kilku lat prezentują swoim widzom ciekawostki związane z opuszczonymi i zapomnianymi miejscami na terenie Francji. Niedawno twórcy natknęli się na porzucony salon samochodowy, który jak się okazało - skrywa niejedną tajemnicę.

Nie do końca opuszczony salon Saaba

Jak można usłyszeć na opublikowanym materiale - budynek, który pierwotnie był jednym z największych salonów Saaba w regionie, został opuszczony blisko dekadę temu.  Całość była częścią dużego parku biznesowego w pobliżu obwodnicy miasta. Co ciekawe - w jego wnętrzu wciąż znajdują się modele szwedzkiego producenta, banery reklamowe, katalogi, a do niektórych egzemplarzy pojazdów wciąż można znaleźć oficjalne dokumenty.

Reklama

Niestety z uwagi na fakt, że salon jest dosyć łatwo widoczny z ulicy, twórcy kanału nie byli pierwszymi osobami, które zdecydowały się go odwiedzić. Świadczyć o tym mogą liczne akty wandalizmu, powybijane okna i wszechobecne graffiti na ścianach. Także dwa wystawowe modele Saabów zostały "dotknięte ręką" ciekawskich przechodniów.

Warsztat skrywa tajemnice

Na szczęście część warsztatowa zakładu, która była oddzielona od głównego salonu pozostała w dużej mierze nienaruszona. Także w niej twórcy znaleźli kilka samochodów i co ciekawe - nie były to tylko pojazdy marki Saab. Na filmie wyraźnie widać chociażby Peugeota 307 CC i legendarne Renault 4.

Salon podzielił losy producenta?

Nie jest do końca jasne dlaczego prezentowany salon został "od tak" porzucony. Twórcy kanału Forgotten Buildings zwracają jednak uwagę, że zakład funkcjonował od 1972 roku. Miejsce prawdopodobnie podzieliło losy samej marki i wraz z jej ostatecznym upadkiem w 2016 roku, zostało opuszczone przez kadrę kierowniczą i pracowników.

Naszym zdaniem jednak - patrząc po rocznikach modeli wystawowych oraz wszechobecnych katalogach - salon został zamknięty sporo wcześniej. Prawdopodobnie gdzieś na przełomie 2000 - 2005 roku.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Saab | salon samochodowy | motoryzacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy