Nowy najszybszy samochód!

Pagani zonda F clubsport jest nowym najszybszym samochodem seryjnym!

Tak przynajmniej wynika, jeśli za najważniejsze kryterium przyjmiemy czas uzyskany na legendarnej, północnej pętli toru Nurburgring.

Liczące 20.6 km okrążenie, na którym znajdują się 73 zakręty samochód za kierownicą którego zasiadł Marc Basseng pokonał w 7 minut 27 sekund i 82 setne. To o 0.2 s lepiej od dotychczasowego najlepszego wyniku, który należał do 612-konnego porsche carrera GT, prowadzonego przez testowego kierowcę niemieckiej firmy Waltera Roehrla.

Pagani zonda F clubsport jest napędzana pochodzącym od AMG silnikiem V12 o pojemności 7.3 l i mocy 641 KM. Nadwozie auta wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu masa pojazdu nie przekracza 1230 kg. To oznacza imponujące osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 3.6 s, a prędkość maksymalna wynosi 346 km/h.

Według producenta F zonda nie wypada z zakrętów przy przeciążeniu bocznym wynoszącym 1.4g oraz hamuje z 200 km/h w 4.4 s.

Dodajmy, że jeśli ktoś nabrał ochoty na zakup zondy F, to musimy go rozczarować. Produkcja tego modelu już się zakończyła, można jednak wciąż kupić jeszcze bardziej ekstremalną, skonstruowaną z myślą o jeździe po torach zondę R.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pagani | Zonda | Pagani Zonda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy