Reklama

Najsłynniejsze przejście świata

Słynne londyńskie przejście dla pieszych, z okładki płyty Beatlesów "Abbey Road", zostało wpisane na listę "zabytków" o wyjątkowym znaczeniu historycznym.

40 lat po wydaniu płyty zebra wciąż przyciąga tysiące turystów, którzy pozują do zdjęć, naśladując Beatlesów.

- To ani nie jest zamek, ani katedra, ale dzięki Beatlesom i pewnemu zdjęciu z sierpnia 1969 roku ta londyńska zebra ma wszelkie prawo być postrzegana jako część naszego dziedzictwa - powiedział brytyjski kultury John Penrose.

Przejście uzyskało status obiektu chronionego, a jakiekolwiek zmiany w jego pobliżu będą wymagały zgody lokalnych władz.

- Mijający rok był bardzo dobry dla Beatlesów, a ostatnia informacja to jak "wisienka na torcie - tak informację skomentował Paul McCartney.

Reklama

Na słynnym zdjęciu McCartney, John Lennon, George Harrison i Ringo Starr przechodzą gęsiego przez zebrę na Abbey Road. Przejście znajduje się kilka kroków od studia nagrań. Samo studio, któremu groziło wyburzenie zostało wpisane na listę obiektów o znaczeniu historycznym na początku roku.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: john | McCartney | okładki | Zebra | wiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje