Nagranie z drona wnętrza gigafabryki Tesli w Berlinie: musisz to zobaczyć

Niesamowite nagranie z drona wnętrza gigafabryki w Berlinie pokazuje w mniej niż 3 minuty niemal pełny proces produkcyjnych elektrycznych samochodów Tesli. Internauci nie kryją podziwu, także dla mistrzowskich kadrów i precyzji operatora drona.

Na oficjalnym kanale Tesli w serwisie YouTube pojawiło się niedawno bardzo interesujące nagranie wykonane w całości dronem, który przeleciał przez linie produkcyjne nowego zakładu Gigafactory Berlin-Brandenburg otwartego z wielką pompą 22 marca. Warto wspomnieć, że w tych w uroczystościach wziął udział sam Elon Musk oraz kanclerze Niemiec Olaf Schulz.

Wybudowana w niespełna dwa lata od podstaw fabryka to jedyna w Europie zakład produkcyjny Tesli, który może rocznie wytworzyć tam nawet 500 000 egzemplarzy, choć w ciągu pierwszych sześciu miesięcy plany dotyczyć mają tylko około 30 000 pojazdów.

Reklama

Docelowo w Grünheide zatrudnionych ma być aż 12 000 osób, ale nie oznacza to, że linie produkcyjne nie są mocno zautomatyzowane, co zresztą widać na niesamowitym filmie pokazującym pracę niemieckiej gigafabryki.

Nagranie z drona wnętrza gigafabryki Tesli w Berlinie budzi podziw

Już blisko 2,8 mln wyświetleń zanotowało wideo, które składa się z kadrów nagranych dronem, pokazuje niesamowity proces produkcji w Grünheide.

Co warto odnotować całkowity montaż jednego auta trwa tylko 10 godzin, a to trzykrotnie krócej niż w przypadku innych zakładów należących do konkurencyjnych marek.

Niektórzy internauci twierdzą nawet, że kunszt operatora drona i świetne ujęcia bardziej przyciągają wzrok niż sama fabryka Tesli. Naszym zdaniem ogromne wrażenie robi i samo nagranie, jak i nowoczesny zakład.

Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na wspaniałe kadry z wycinania elementów karoserii przez prasy czy moment, kiedy dron przelatuje przez wnętrze szkieletu nadwozia przy pracujących robotach spawalniczych łączących poszczególne elementy blach.

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gigafabryka | Tesla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy