Mercedes-AMG i Cigarette Racing tworzą 515 Project ONE

Na 11 rocznicę współpracy Mercedesa-AMG oraz, zajmującego się produkcją łodzi, Cigarette Racing, zaprezentowano niezwykłą jednostkę pływającą. Niezwykłą między innymi dlatego, że inspirowaną najszybszym i najbardziej ekstremalnym modelem niemieckiego producenta.

Pokład z włókna węglowego, podobnie jak części kadłuba, kabiny i pokrywa komory silnikowej - Cigarette Racing 515 Project ONE to prawdziwa łódź wyścigowa, w której liczy się lekkość, zwrotność i stabilność. A także moc - jednostka napędzana jest dwoma silnikami, które mogą dostarczyć w sumie nawet 3100 KM! Prędkość maksymalna? 235 km/h!

Zaprezentowana łódź jest już dziewiątą specjalną edycją, która powstała w wyniku współpracy z Mercedesem i jego sportową dywizją AMG. Tym razem za inspirację posłużył Project ONE, czyli supersamochód bazujący na technologii wprost zaczerpniętej z Formuły 1. Podobnie jak Cigarette Racing 515 Project ONE, wykonany jest on w dużej mierze z włókna węglowego i rozwija ogromną moc.

Reklama

Centralnie osadzony, doładowany silnik V6 1,6 l (prosto z bolidu F1 Mercedesa) wspomagany jest elektrycznymi motorami, co daje w sumie 1000 KM. Nie dziwi więc, że AMG Project ONE jest znacznie szybszy od łodzi - rozpędza się do 350 km/h.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama