Reklama

Litwini mają już gwiazdki! A my?

Jak zapewne wielu z Was zauważyło, polski rząd nie zwrócił uwagi na przepisy obowiązujące w UE i dalej jeździmy na starych i brzydkich białych blachach jak, nie przymierzając, bracia z Białorusi. Tak nie musi, a nawet nie powinno być.

Jako obywatele Unii Europejskiej mamy wszyscy prawo do oznaczenia tablic rejestracyjnych zgodnego z wzorem określonym przez akt wykonawczy numer 2411/98/EEC. Określa on wyraźnie wygląd tablic rejestracyjnych, w jakie powinny być wyposażone samochody polskich (i innych unijnych) kierowców i definiuje przede wszystkim wymiary oraz proporcje elementów znajdujących się na niebieskim pasku umieszczonym a lewym rogu tablicy - pisał na swojej stronie internetowej Marcin Suszczewski, który jakiś czas temu rozpoczął kampanie na pt. "Masz prawo do Gwiazdek".

Reklama

Na dotychczas stosowanych tablicach, w tymi miejscu mamy polską flagę i oznaczenie "PL". Zmiana wyglądu tych tablic wcale nie wymaga drogiego tłoczenia nowych, jak chętnie zaraz powie Ministerstwo Infrastruktury.

W przypadku już zarejestrowanych samochodów wystarczy jedynie zmiana niebieskiego paska, bo to właśnie on jest w UE wyróżnikiem samochodu w Unii zarejestrowanego i określającym pochodzenie danego kierowcy. Wspomniany akt unijny określa, że w tym polu nad literami "PL", lub innymi literami kodowymi państwa, oznaczającymi polskie pochodzenie, powinien znaleźć się charakterystyczny symbol UE - 12 żółtych gwiazdek.

Czy Ty też uważasz, że polska flaga na tablicy rejestracyjnej samochodu powinna być zastąpiona gwiazdkami?

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Litwini | gwiazdki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje