Laweta przewróciła się na autostradzie. Tesle spadły na przeciwny pas ruchu

Na jednej z brytyjskich autostrad ciężarówka przewożąca na lawecie kilka Tesli uderzyła w barierki rozdzielające pasy ruchu. W efekcie kilka aut znalazło się na jezdni prowadzącej w przeciwnym kierunku. Całe zdarzenie nagrał kierowca auta jadącego za ciężarówką.

Do zdarzenia miało dojść w miniony wtorek (10 stycznia) na autostradzie M3 w Wielkiej Brytanii, w pobliżu miejscowości Fleet po godzinie 13:00. Ciężarówka przewożąca na lawecie kilka samochodów Tesli jechała zewnętrznym pasem. 

Ciężarówka z Teslami na lawecie uderzyła w barierki

W pewnym momencie pojawił się dym, a pojazd przeciął  całą szerokość jezdnii, uderzył w barierki i przedostał się na drugą stronę jezdni. Najprawdopodobniej wystrzeliła przednia opona ciągnika siodłowego.

Ciężarówka przewróciła się na bok i jeszcze przez chwilę sunęła po drodze. Dwie z przewożonych Tesli wypadły na jezdnię prowadzącą w przeciwnym kierunku. Wszystko zarejestrował kierowca jadący za ciężarówką.

Reklama

Ciężarówka uderzyła w barierki. Droga była zablokowana

Na miejscu zjawiły się służby, w tym kilka zastępów straży pożarnej. Policja z Hampshire podała, że w zdarzeniu udział wzięły dwie ciężarówki i trzy samochody osobowe. Okazało się, że jeden z przewożonych samochodów trafił pod koła innej ciężarówki, jadącej w przeciwnym kierunku. 

Służby udzieliły pomocy trzem osobom, na szczęście ich obrażenia nie były poważne.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciężarówka | laweta | Tesla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy