Królewski Bentley Mulsanne na sprzedaż

Jeśli nie wiecie, na co wydać zalegające na koncie 200 tys. funtów, mamy dla was interesującą propozycję. Dealer w brytyjskim Bramley oferuje właśnie do sprzedaży unikatowy egzemplarz Bentleya Mulsanne.

To pewna lokata kapitału i wyjątkowa propozycja dla miłośników brytyjskiej historii. Samochód zarejestrowany był przez Bentleya w jego rodzinnym mieście - Crewe - i przekazany przez firmę do wyłącznego użytku królowej.

W latach 2012-2014 egzemplarz pełnił rolę reprezentacyjnej limuzyny Elżbiety II. Właśnie tym pojazdem królowa udała się Downing Street 10, na swoje pierwsze spotkanie z premierem Davidem Cameronem.

Na tle "standardowych" egzemplarzy Mulsanne samochód wyróżnia się m.in. opcjonalnymi obręczami kół w rozmiarze 21 cali czy klasyczną, brytyjską zielenią, na jaką pomalowano karoserię. We wnętrzu znajdziemy m.in. wykonane z drewna orzechowca stoliki, skórzana tapicerkę, wyhaftowane na fotelach emblematy producenta czy nawigację satelitarną z adresem domowym ustawionym na Windsor.

Reklama

Źródłem napędu jest benzynowy silnik V8 o pojemności 6,75 l. Turbodoładowana jednostka generuje moc ponad 500 KM, co przekłada się na sprint do 100 km/h w mniej niż 5 s.

Samochód odznacza się perfekcyjnym stanem technicznym. Gdy - po dwóch latach - wycofano go ze służby, na liczniku było zaledwie 5 tys. mil. Obecnie drogomierz królewskiego Mulsanne wskazuje dokładnie 5826 mil.

Aktualny właściciel wycenił pojazd na niespełna 200 tys. funtów. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowy Mulsanne kosztuje 303 tys. funtów, a do tego nie może pochwalić się tak wyjątkową historią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bentley Mulsanne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy