Konto Roberta Kubicy zostało zhakowane. Kierowca prosi o pomoc

Robert Kubica poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, że jego konto na Facebooku zostało przejęte przez hakerów. Kierowca prosi swoich fanów o pomoc.

Hakerzy przejęli konto Roberta Kubicy

Robert Kubica opublikował na swoim koncie na Instagramie film, w którym zaapelował do swoich fanów. Jak stwierdził, jego konto na Facebooku zostało zhakowane. W krótkim nagraniu kierowca poprosił o to, by użytkownicy zgłaszali ten fakt do administratorów Facebooka. Kubica wyraził nadzieję, że duża liczba zgłoszeń przyspieszy odzyskanie kontroli nad profilem lub ewentualne zablokowanie go.

Po wejściu na facebookowy profil kierowcy można zauważyć, że coś jest nie tak. Udostępnione zostały filmy przedstawiające kobiety o azjatyckich rysach twarzy. Na nagraniu siedzą one przed komputerami. Na chwilę obecną opublikowane zostały trzy filmy, a każdy z nich jest podpisany numerem (1, 2 i 3). Ponadto filmy wciąż znajdują się na profilu Kubicy, a to oznacza, że w dalszym ciągu nie ma on dostępu do swojego konta.

Reklama

Warto odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoich kont

Sytuacja, w jakiej znalazł się polski kierowca, przypomina, że żadna osoba, nawet bardzo znana, nie może czuć się wolna od ataków hakerów. Nie brakuje informacji o tym, że np. konto w mediach społecznościowych muzyka, czy modelki zostało przejęte przez hakerów. Ofiarą hakerów może więc paść każdy. Warto jednak pamiętać o kilku prostych metodach, które być może nie uchronią nas całkowicie przed hakerami, ale zwiększą nasze bezpieczeństwo. Użytkownicy mediów społecznościowych powinni pamiętać, by stosować silne, trudne do złamania hasło, używać różnych haseł na różnych profilach, a także korzystać z możliwości podwójnej weryfikacji. Te, dość proste metody z pewnością pomogą zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika przy próbach hakerów nad przejęciem jego konta.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | haker

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy