Reklama

Kobiety i autostop. Czy można bez ryzyka?

Internetowy i bezpieczny autostop teraz będzie dostępny specjalnie dla kobiet.

Działający w Polsce od kilku miesięcy portal społecznościowy "Bla Bla Car" chce nakłonić panie do bezpiecznej podróży.

Serwis łączy kierowców i potencjalnych pasażerów. Ci pierwsi ogłaszają, że mają wolne miejsce w podróży do jednego z miast w Polsce lub za granicą. W internecie zgłaszają się też podróżni, który takiego miejsca poszukują.

Jak mówi przedstawicielka portalu Joanna Piotrowska, teraz uruchomiono specjalne udogodnienia dla kobiet. Panie, które będą chciały podróżować tylko z innymi kobietami, a są kierowcą, zamieszczają swoją ofertę przejazdu i zamieszczają szczegóły. Mogą wtedy zastrzec, że nie życzą sobie podróży z mężczyzną. Mogą też zaznaczyć, że zależy im na osobie niepalącej. Administrator tak ustawi ogłoszenie, że oferta wyświetli się tylko użytkowniczkom serwisu.

Reklama

W tej chwili polska część portalu ma około 30 tysięcy osób. Z monitoringu wynika, że większość jest zadowolona, ale trafiają się też negatywne opinie. Czasami podróż nie dochodzi do skutku, dlatego, że jeden z użytkowników nie stawia się na miejscu o umówionej porze. Przedstawiciele portalu mówią, że negatywne opinie wystawia o współużytkownikach wystawia kilka procent osób.

Kierowca i pasażer, którzy poznali się na portalu, dzielą się kosztami podróży. Wszystko zależy jednak od indywidualnych ustaleń.

Z danych administratora serwisu wynika, że kobiety stanowią jedną trzecią jego wszystkich zarejestrowanych. Uczestnictwo w serwisie jest bezpłatna.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: autostop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje