Reklama

Klonowy sposób na fotoradar

W kilku zachodniopomorskich powiatach policja notuje coraz częstsze przypadki zasłaniania tablic rejestracyjnych. Ostatnio z racji pory roku "na topie" są klonowe liście.

Odpowiednio przylepiony powoduje, że ze zdjęcia nie wynika jednoznacznie, komu należy się mandat za przekroczenie prędkości. Policja ostrzega, że w ten sposób chcąc uniknąć kary za jedno wykroczenie popełniamy kolejne.

Jaki procent zdjęć z fotoradarów staje się bezużytecznych przez jesienne liście policja i gminne straże nie ujawniają. Kierowcy przytwierdzają je możliwie naturalnymi metodami żeby w razie kontroli móc próbować zgonić winę na pogodę i zbieg okoliczności.

Ale bez względu na to, czy na tablicy rejestracyjnej będzie błoto, kartka papieru czy klonowy liść w każdym przypadku winny jest kierowca.

Reklama

- Jeżeli tablica jest w jakikolwiek sposób nieczytelna, włącznie z tym, że nie dbamy o jej czystość , policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 100 złotych - przypomina podkom. Alicja Śledziona.

Kierowcy jednak ryzykują bo mandat za przekroczenie prędkości od tego za nieczytelne tablice rejestracyjne jest wielokrotnie wyższy.

-Jak kierowcy oszukują fotoradary? Dołącz do dyskusji na forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne