Reklama

Kierowca dostał mandat za... kobietę idącą buspasem!

Zamieszkujący południowo-wschodnią Anglię mężczyzna, otrzymał mandat w wysokości 90 funtów za bezprawne korzystanie z buspasa. Sęk w tym, że mężczyzna nie prowadził wówczas samochodu. Dodatkowo nie było go nawet w pobliżu. Winna całej sytuacji okazała się sztuczna inteligencja.

David Knight z Dorking w hrabstwie Surrey otrzymał pocztą wezwanie do zapłaty mandatu za jazdę buspasem w położonej 200 kilometrów dalej miejscowości Bath. Mężczyzna bardzo się zdziwił, ponieważ nie było go wtedy w tym mieście. 

Gdy bliżej przyjrzał się dołączonemu do wezwania zdjęciu z monitoringu, okazało się, że doszło do niecodziennej pomyłki, za którą odpowiedzialna była sztuczna inteligencja. 

Kamera miejskiego monitoringu uchwyciła kobietę idącą buspasem w koszulce z napisem "knitter", a system rozpoznał napis jako numer rejestracyjny samochodu mężczyzny - KN19TER. 

Reklama

 - Oczywiście nikt nawet nie spojrzał na zdjęcie, zostało ono wygenerowane komputerowo. Mieliśmy z tego dużo śmiechu. Nie ma mowy, żebym płacił za kobietę idącą buspasem w śmiesznej koszulce - powiedział "Daily Mail" David Knight. 

Mężczyzna odwołał się od nałożonej na niego kary. Mandat w wysokości 90 funtów został anulowany.

***

Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | mandat | buspas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje