Ken Block uhonorowany przez FIA. Numer 43 zastrzeżony

Światowa Federacja Samochodowa wycofa z użytku w Rajdowych Mistrzostwach Świata na rok 2023 numer 43. Ma to stanowić hołd dla dokonań tragicznie zmarłego Kena Blocka.

Światowa Federacja Samochodowa (FIA) zdecydowała, że w 2023 roku wycofany z użytku w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) zostanie numer 43.

 

Numer Kena Blocka wyłączony z użytku w FIA WRC

Wyłączenie z użytku tego numeru ma być hołdem dla zmarłego tragicznie Kena Blocka. Block od samego początku w większości startów brał udział z numerem 43. Ten przylgnął do niego i w pewnym sensie stał się synonimem nazwiska Block. Mohammed ben Sulayem, prezydent FIA, przekazał w oświadczeniu, że ma nadzieję, iż wycofanie numeru 43 przyniesie trochę ukojenia rodzinie i przyjaciołom Kena Blocka.

Z kolei Jona Siebel, dyrektor zarządzający WRC Promoter, stwierdził, że nie do przecenienia jest wpływ, jaki Block wywarł na rajdy. Dodał również, że wycofanie numeru 43 będzie "małym wyrazem szacunku dla rodziny przyjaciół i fanów Kena".

Reklama

Ken Block i rajdy

Ken Block zaliczył 25 startów w WRC. Zadebiutował w Rajdzie Meksyku w 2007 roku. Rywalizację ukończył wówczas na 28. miejscu. Swój najlepszy wynik w historii startów w WRC również osiągnął w Rajdzie Meksyku, jednak 6 lat później - zakończył wówczas rywalizację na 7. lokacie. 

Choć Block nie odniósł spektakularnych sukcesów w samym WRC, to na swoim koncie miał inne osiągnięcia. Przykładem może być 5 medali (3 srebrne i 2 brązowe) zdobyte na przestrzeni lat na XGames - imprezie sportów ekstremalnych.

Najbardziej jednak zostanie zapamiętany chyba nie z pozycji w danej rywalizacji, ale efektownego stylu jazdy oraz Gymkhana Grid, na których pokonywał tor usiany różnego rodzaju przeszkodami.

Ken Block zginął w miniony poniedziałek w wypadku. Został przygnieciony przez skuter śnieżny. Miał 55 lat. Pozostawił żonę i troje dzieci.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ken Block | FIA WRC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy