Kara dla psa za niszczenie samochodów

Za zniszczenie sześciu samochodów do aresztu domowego trafił w Asti na północy Włoch pies. Mieszaniec odbywa karę, wymierzoną jego właścicielowi, któremu nakazano trzymać go w domu. Pies rzucał się na auta, wgniatał karoserię i zrywał tablice rejestracyjne.

Dziennik "La Stampa" podał że od wielu tygodni w tym mieście w Piemoncie trwał pościg za wandalem, który uszkadzał samochody w jednej z dzielnic. Okazało się , że sprawcą tych szkód jest czworonóg średniej wielkości o imieniu Achille. Wpada on w szał na widok samochodu. W co najmniej sześciu porysował pazurami karoserię i wgniótł ją.

Pies rzucił się też na samochód patrolu straży miejskiej, który interweniował by go powstrzymać gdy zaatakował po raz kolejny.

Jak się zauważa, Achille nie jest w ogóle agresywny wobec ludzi, ale wyłącznie wobec pojazdów. Czuje się , jak wyjaśniono, "panem ulicy" i kiedy widzi przejeżdżający lub zaparkowany samochód, przeskakuje przez ogrodzenie i rusza do ataku, przede wszystkim zrywając tablicę rejestracyjną. Nie boi się nawet dużych pojazdów.

Reklama

Pies przyłapany na gorącym uczynku został odprowadzony przez funkcjonariuszy do właściciela. Wymierzyli mu karę finansową i nakazali bezwzględnie, by nie pozwalał czworonożnemu wrogowi samochodów opuszczać ogrodu.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy