Gdzie samochodem na majówkę? Może do Parku Narodowego Krka

Chorwacja od wielu lat jest bardzo chętnie wybieranym przez Polaków krajem na wyjazdy wakacyjne i nie tylko. Będąc tam koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Krka.

Krka to rzeka w zachodniej części Chorwacji, która nim spłynie do Adriatyku, przepływa przez Park Narodowy Krka, gdzie tworzy wspaniałe wodospady. To naprawdę niezwykły widok, o czym możecie się przekonać z poniższego wideo.

Na terenie tego parku znajduje się również jezioro oraz klasztor Franciszkanów. Można tam podziwiać też XIX-wieczne młyny wodne oraz pozostałości jednej z pierwszych elektrowni wodnych na świecie.

Park Narodowy Krka znajduje się niedaleko nadmorskiej miejscowości Szybenik, położonym w środkowej Dalmacji. To jedno z ciekawszych chorwackich miast i zdecydowanie warto je odwiedzić, wybierając się w te okolice. Niecałe 90 km od niego natomiast znajduje się Split - kolejny ważny przystanek podczas zwiedzania Chrowacji.

Reklama

Dojazd w opisywane okolice to z Polski niemała wyprawa. Ruszając z Warszawy będziemy mieli do pokonania 1370 km, niewiele mniej z Poznania (1290 km) czy z Krakowa (1150 km). Najkrótsza droga wiedzie przez Czechy, Austrię oraz Słowenię, co również trzeba wziąć pod uwagę (winiety).


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy