Reklama

Do kogo należy Maybach - nowe fakty

Znane są nowe fakty dotyczące Maybacha, którym porusza się założyciel Radia Maryja i TV Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk.

Nie ulega wątpliwości, że zakonnik jest wożony po Toruniu czarnym Maybachem na wrocławskich numerach rejestracyjnych. Kilkakrotnie widziano go, gdy wjeżdżał do siedziby Radia Maryja przy ulicy Żwirki i Wigury. Informowaliśmy o tym już wczoraj.

Od tej pory media w całej Polsce usiłują ustalić, do kogo ów pojazd należy. W Radiu Maryja po takim pytaniu słuchawka z impetem ląduje na widełkach. Jeden z naszych użytkowników przekazał nam natomiast odpowiedź, jaką uzyskał drogą mailową od pracownika radia, którego poprosił o potwierdzenie informacji: "Ojciec Rydzyk nawet nie wie, co to jest Maybach".

Reklama

We Wrocławiu, w siedzibie fundacji Lux Veritatis nie potrafiono podać żadnych informacji na ten temat. A "na mieście" mówi się, że Maybach należy właśnie do kontrolowanej przez o. Rydzyka fundacji. Inna możliwość to zarejestrowanie samochodu na jedną z firm leasingowych, która swoją siedzibę ma w stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu ma również siedzibę TV Trwam.

Żadnych informacji nie potrafiła udzielić wrocławska policja, która tylko przyznała, że odbiera masę telefonów z pytaniami o ten pojazd.

Co więcej, nie sposób dowiedzieć się czegokolwiek od koncernu Daimler-Chrysler, do którego należy marka Maybach. Pracownicy firmy otrzymali bowiem całkowity zakaz rozmów o Maybachu i o. Rydzyku. Co więcej, jak informuje "Metro", niemożliwie było nawet złożenie zamówienia na wart półtora miliona zł pojazd. Sprzedawcy nie odbierali telefonów i nie reagowali na zostawione informacje z prośbą o przedstawienie oferty.

Natomiast do redakcji "Gazety Pomorskiej", która jako pierwsza poinformowała o Maybachu o. Rydzyka, zadzwoniło już kilkadziesiąt starszych kobiet wyzywających dziennikarzy od "świń".

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum.

(INTERIA.PL/Metro)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje