Reklama

Czym jeżdżą policjanci

Chociaż większość policjantów chodzi do pracy z własnymi długopisami i papierem toaletowym, to funkcjonariusze nie mogą już przynajmniej narzekać na radiowozy.

W ostatnich dwóch latach, w ramach programu modernizacji policji, do jednostek w całym kraju trafiło aż 8315 nowych pojazdów o łącznej wartości 713 mln zł.

Obecnie policjanci mają do dyspozycji 5978 oznakowanych radiowozów, 6062 pojazdów nieoznakowanych i 691 samochodów terenowych. Oprócz tego, tabor policji obejmuje również 3641 furgonów (z czego 1/3 nieoznakowanych), 361 pojazdów specjalnych (jak np. armatki wodne) i 117 autobusów.

W ostatnich dwóch latach policyjny tabor uległ znacznemu odmłodzeniu. Zakupiono aż 5632 samochody osobowe, 2256 furgonetek i 263 auta terenowe. Do służby wcielono również 66 autobusów, 44 więźniarki i 52 pojazdy specjalne. Tylko w minionym roku policja pozyskała aż 3778 nowych pojazdów.

Reklama

Policjanci mogą się też pochwalić sprzętem zakupionym w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W zeszłym roku z tego funduszu zakupiono m.in. 51 ciężkich motocykli, 40 skuterów czy 35 samochodów osobowych z mobilnymi terminalami dostępu.

Najpopularniejsze samochody, jakich używa obecnie polska policja możesz obejrzeć w naszej galerii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje