Chris Evans. Kim jest nowy prowadzący Top Gear?

​BBC ogłosiło, że nowym prowadzącym Top Gear będzie Chris Evans. Nie jest to zaskoczenie, od dłuższego czasu mówiło się, że może on zastąpić Jeremy'ego Clarksona.

Kim jest Chris Evans? To 48-letni prezenter telewizyjny i dziennikarz BBC Radio 2. Prywatnie Evans słynie z zamiłowania do samochodów. Jest posiadaczem jednej z największych w Wielkiej Brytanii kolekcji aut marki Ferrari,  należące do niego samochody wielokrotnie gościły w Top Gear. Podobnie jak Clarkson, słynie również z dużego poczucia humoru.

Ciekawostkę stanowi fakt, że Evans i Clarkson to dobrzy znajomi (wręcz przyjaciele). Prawdopodobnie z tego względu Evans długo zarzekał się, że nie zamierza prowadzić "swojego ulubionego programu" (czyli Top Gear). Ostatecznie jednak zmienił zdanie. Zapewne nie bez wpływu na ten stan rzeczy miało 3 mln funtów, jakie Evans otrzyma za 3-letni kontrakt na prowadzenie Top Gear.

Sam Evans mówi, że zdecydował się na przyjęcie oferty po tym, jak okazało się, że w programie nie pozostaną James May i Richard Hammond. Tutaj też są zresztą pewne kontrowersje, bowiem obaj prowadzący mieli odejść w geście solidarności z Clarksonem, natomiast May powiedział, że nikt mu nie proponował powrotu.

Reklama

Chris Evans będzie prowadził Top Gear z kobietą. Wszystko wskazuje na to, że współprowadzącą zostanie Jodie Kidd. Jest to brytyjska 37-letnia supermodelka, której pasją są samochody. Swego czasu pojawiła się jakość gość w Top Gear i świetnie wypadła za kierownicą Suzuki Liana, czyli "samochodu za rozsądną cenę", uzyskując wówczas najlepszy czas.

Kidd była również ambasadorem Maserati oraz startowała samochodem tej marki w wyścigach.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy