Reklama

Białe, srebrne czy czarne? Sprawdź najpopularniejsze kolory aut!

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką podjąć musimy decydując się na nowy pojazd jest wybór koloru. Które barwy cieszą się obecnie największym uznaniem nabywców?

Jak wynika z informacji PPG Industries - jednego z największych dostawców lakierów dla przemysłu motoryzacyjnego - w obecnym roku, po raz kolejny, największą popularnością cieszy się kolor biały. Auto w takim umaszczeniu wybiera średnio jeden na czterech klientów. W stosunku do ubiegłego roku popularność barwy białej wzrosła o trzy procent, co może również świadczyć o większych zakupach flotowych.

Do najpopularniejszych należą również kolory srebrny i czarny - na każdy z nich decyduje się średnio aż 18 proc. nabywców. Stosunkowo dużą popularnością cieszą się też kolejne w zestawieniu kolory czerwony i szary.

Reklama

Klienci dość często decydują się też na auta polakierowane na niebiesko lub zielono. Popularność tych dwóch kolorów rośnie zwłaszcza na rynku amerykańskim, gdzie - w ostatnich latach - liczba aut lakierowanych na niebiesko wzrosła niemal dwukrotnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy