Akt oskarżenia przeciw Antoniemu K. trafił do sądu. Aktorowi grozi więzienie

Warszawska prokuratura rejonowa na Woli skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. Popularny aktor został jakiś czas temu przyłapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem środków odurzających. Teraz może mu grozić do 2 lat więzienia.

 

Antoni K. pod wpływem środków odurzających

Znany aktor Antoni K. został zatrzymany przez policję 18 lutego na warszawskiej Woli. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna siedzący za kierownicą Audi może być nietrzeźwy. Chociaż przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że nie spożywał on alkoholu, odmienny wynik wskazał narkotest. Jak się okazało - aktor znajdował się pod wpływem środków odurzających. Podczas interwencji policjantów zatrzymano mu prawo jazdy. 

Policjanci specjalnie czekali na aktora?

Niedługo po zatrzymaniu Antoni K. odniósł się do całej sprawy na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Zdaniem aktora, jego zatrzymanie nie było przypadkowe, a policjanci specjalnie na niego czekali. 

Antoni K. z zarzutami. Grozi mu więzienie

Reklama

Teraz przeciwko Antoniemu K. skierowano oskarżenie do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. Jak poinformował prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie - aktor został oskarżony o prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej - delta-9-tetrahydrokannabinolu. Jest to związek chemiczny z grupy kannabinoidów występujący w marihuanie.

Znanemu aktorowi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia, a także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aktor | policja | oskarżeni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama