Volvo notuje najlepszy miesiąc w historii

Skumulowana sprzedaż nowych Volvo na światowych rynkach zamknęła się wynikiem 49 055 aut. To aż o 26 proc. więcej niż w listopadzie ubiegłego roku! Poprawę ubiegłorocznego wyniku zanotowano na wszystkich najważniejszych rynkach.

Największy - wynoszący aż 90,5 proc. - wzrost sprzedaży przypadł w udziale USA. Klienci za Oceanem zdecydowali się w listopadzie na 6903 auta szwedzkiej marki. Największą popularnością cieszyły się modele XC90 i XC60.

Duży wzrost zainteresowania zanotowano też na rodzimym rynku. W porównaniu z listopadem 2014 sprzedaż Volvo w Szwecji wzrosła aż o 42,8 proc. (do 8164 egzemplarzy). O 15,8 proc. poprawiono ubiegłoroczny, listopadowy wynik w Chinach, o 17,1 proc. na rynkach Europy Zachodniej.

Sumarycznie, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada bieżącego roku, w skali świata, na nowe auto ze znaczkiem Volvo zdecydowało się już 441 002 nabywców. To o 5,1 proc. więcej niż przed rokiem.

Reklama

Przypominamy, że średniofalowe plany Volvo zakładają zwiększenie sprzedaży do poziomu 800 tys. egzemplarzy rocznie. Pomóc w tym ma m.in. nowy, flagowy model S90, który trafi do salonów w początku przyszłego roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy