Volkswagen e-up! jest teraz znacznie tańszy

Oferowany od końca 2013 roku e-up! ma teraz cenę niższą o 15 400 zł. Czyni go to jednym z najtańszych "elektryków" na polskim rynku.

Volkswagen e-up! napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 82 KM, który energię czerpie z baterii litowo-jonowej umieszczonej w podłodze między osiami samochodu. Moment obrotowy jest przenoszony na przednie koła za pośrednictwem 1-biegowej przekładni.

Zasięg e-up!a - w zależności od stylu jazdy - wynosi między 120 a 160 kilometrów. Według nowej normy WLTP zasięg w cyklu mieszanym określono na 134 km. Na zasięg e-up!a spory wpływ może mieć kierowca, który do wyboru ma aż pięć stopni rekuperacji. W najmocniejszym do poruszania się wystarcza jeden pedał - hamowanie po odjęciu pedału przyspieszenia jest na tyle mocne, że przewidujący kierowcy praktycznie nie muszą korzystać z pedału hamulca, aby zatrzymać samochód. Do 60 km/h miejski elektryczny Volkswagen przyspiesza w 4,9 sekundy. Na przyspieszenie do 100 km/h potrzebuje 12,4 sekundy. Prędkość maksymalna auta została ograniczona do 130 km/h, aby nie miała ona zbyt dużego wpływu na zasięg.

Z wykorzystaniem Wallboxa lub ładowarki typu Carport, o prądzie ładowania o mocy 3,6 kW, czas ładowania baterii wynosi sześć godzin. E-up! jest również przystosowany do ładowania prądem stałym (DC) przez złącze CCS (Combined Charging System). W tym przypadku specjalne stacje ładowania prądem o mocy 40 kW ładują baterię do 80 procent w ciągu zaledwie 30 minut.

Reklama

Dzięki właśnie wprowadzonej obniżce, Volkswagena e-up!a można teraz kupić za 101 790 z.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama