Toyota Corolla niezmiennie liderem polskiego rynku

Toyota Corolla była we wrześniu tego roku najpopularniejszym samochodem w Polsce. Tak wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. To już piąty miesiąc z rzędu, kiedy nowy kompaktowy model zajął pierwsze miejsce w rankingu liczby rejestracji.

Jak podaje PZPM we wrześniu 2019 roku zarejestrowano w Polsce 1745 egzemplarzy Toyoty Corolli, o 320 aut więcej od modelu zajmującego drugie miejsce. W zestawieniu z 9 miesięcy tego roku Corolla uzyskała wynik 13 503 aut, awansując na drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden model Toyoty - Yaris, z wynikiem 876 aut zarejestrowanych w ciągu miesiąca (7. miejsce) i 9790 samochodów od początku roku (również 7. miejsce).

Nowa Corolla jest dostępna na rynku z nadwoziem sedan, hatchback i TS Kombi. Najpopularniejszą odmianą jest TS Kombi, które wybiera 41% klientów. Polacy chętnie sięgają po wersje hybrydowe, które odpowiadają już za 70 procent sprzedaży nowego modelu. Corolla jest jedynym kompaktem na polskim rynku dostępnym z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. Pierwszy z nich to układ z silnikiem 1.8 o całkowitej mocy 122 KM, zaś drugi to nowy napęd z silnikiem 2.0 o łącznej mocy 180 KM.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy