Reklama

Też kupiłeś chevroleta? Ostatnio to modne!

Wygląda na to, że Polscy kierowcy zapałali miłością do amerykańskiej - przynajmniej z nazwy - motoryzacji. Rekord sprzedaży zanotował właśnie polski importer marki Chevrolet.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku nabywców znalazło w naszym kraju już 7 797 nowych chevroletów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku marka sprzedała 4 807 aut, co oznacza wzrost zainteresowania klientów o rekordowe 62 proc.

Warto też dodać, że tegoroczna sprzedaż w okresie od stycznia do końca sierpnia jest lepsza niż w całym roku 2011. Które z modeli cieszą się obecnie największą popularnością?

Najchętniej kupowanym autem ze znaczkiem Chevroleta jest miejskie aveo. Łącznie nowe aveo oraz oferowana jeszcze przez dealerów poprzednia generacja - aveo classic - znalazły 3 472 nabywców. W porównaniu z okresem od stycznia do sierpnia ubiegłego roku (sprzedano wówczas 2 521 aveo) oznacza to wzrost o 38 proc.

Reklama

Drugim najpopularniejszym chevroletem na polskim rynku w ostatnich ośmiu miesiącach był rodzinny cruze, który znalazł 1 480 nabywców, czyli aż o 118 proc. większej niż w pierwszych ośmiu miesiącach 2011 r. (sprzedano wówczas 678 sztuk tego modelu).

Na trzecim miejscu podium, zaraz za cruzem, uplasował się spark. Od początku tego roku na auto zdecydowało się już 1 464 nabywców, czyli o 58 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wiele wskazuje na to, że na koniec roku sytuacja Chevroleta wyglądać będzie jeszcze lepiej. Do salonów trafiła bowiem właśnie trzecia wersja nadwoziowa modelu cruze oraz malibu z silnikiem wysokoprężnym. Te dwie propozycje mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem klientów flotowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polscy kierowcy | modne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje