Tesla rozpoczyna sprzedaż samochodów w Polsce

W Polsce można już zamawiać samochody marki Tesla. W zaledwie kilka dni od uruchomienia w Warszawie autoryzowanego serwisu amerykańskiego producenta, firma uruchomiła internetowy konfigurator dla klientów z Węgier, Polski, Rumunii i Słowenii.

Ceny Tesli model 3 dla klientów z Polski rozpoczynają się od 39 500 dolarów za podstawową odmianę z napędem na jedną oś. Do tej kwoty trzeba jednak doliczyć podatek VAT. Wniosek? W żadnym wypadku Tesla nie "załapie się" na rządowe dopłaty do aut elektrycznych (przypominamy, że limit cenowy samochodu objętego dopłatą wynosi 125 tys. zł).

Chętni na wersję 4x4 przygotować muszą co najmniej 48 200 dolarów (odmiana Long Range) lub 52 900  (Performance). Lista opcji obejmuje np. - wycenioną na 5 300 dolarów - funkcję rozpoznawania sygnalizacji świetlnej i znaków stopu oraz automatycznej jazdy po mieście.

Reklama

By złożyć zamówienie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 2 000 dolarów. Dostawa auta przewidziana jest na początek 2020 roku. Tutaj jednak pojawia się problem. Konfigurator mówi m.in. o konieczności odbioru (w terminie do 7 dni od powiadomienia o dostępności pojazdu) swojego auta bezpośrednio z holenderskiej fabryki amerykańskiego producenta.

Firma oferuje jednak pomoc w transporcie pod wskazany adres. Można również zakładać, że zanim pierwsze wyprodukowane z myślą o polskich nabywcach egzemplarze pojawią się w salonach, nad Wisłą powstanie zapewne oficjalny punkt dealerski Tesli. Na razie amerykańska firma ograniczyła się do pierwszego w Polsce autoryzowanego serwisu, który w połowie sierpnia został otwarty w Warszawie. Wcześniej serwis Tesli można było przeprowadzić w... Berlinie.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy