Szykuje się podwyżka opłat na A4 Kraków - Katowice

GDDKiA nie odmawia Stalexportowi prawa do podwyższenia opłaty za przejazd płatną autostradą A4 - poinformowała w poniedziałek w komunikacie spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która jest koncesjonariuszem autostrady A-4 na odcinku Katowice - Kraków. Spółka chce podnieść opłaty za przejazd z 30 zł do 35 zł od 1 marca br.

"GDDKiA nie odmawia koncesjonariuszowi prawa do podwyższenia opłaty za przejazd Autostradą Płatną, wynikającego z Umowy Koncesyjnej, gdyż "(...) prawo to mieści się w zakresie uprawnień Koncesjonariusza" - podano w komunikacie.

Ponadto poinformowano, że "zarząd SAM podjął decyzję, iż podwyższy od 1 marca 2019 roku stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 2,3,4 i 5 (wszystkich oprócz motocykli i samochodów osobowych i dostawczych o dwóch osiach, ale bez przyczep i niewyposażonych w tylne koło bliźniacze - PAP), z kwoty 30 zł do 35 zł na każdym placu poboru opłat, tj. w Mysłowicach i w Balicach".

Reklama

Spółka przypomniała, że obecnie od stawki 30 zł obowiązuje bonifikata w wysokości 12 zł dla następujących pojazdów: o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze, pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami, a także dla pojazdów samochodowych o trzech osiach i pojazdów samochodowych o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami. "Wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2019 roku będzie przedmiotem odrębnych konsultacji z GDDKiA" - podano.

Umowa Koncesyjna, o której mowa powyżej, to umowa z dnia 19 września 1997 roku (zawarta pierwotnie pomiędzy Emitentem a Ministrem Transportu i Gospodarki Morskiej) na budowę przez przystosowanie autostrady A-4 na odcinku: Katowice - Kraków o długości 60,9 km, do wymogów płatnej autostrady oraz eksploatację autostrady na tym odcinku.(


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy