Reklama

Szyby

Po pierwsze zwróćmy uwagę na szyby! Wszystkie powinny mieć te same oznaczenia producenta i rocznika.

Jeżeli wiec boczne szyby są sygnowane marką np."Citroen" a przednia jest opatrzona znakiem "Pilkington" powinno to wzbudzić nasze podejrzenia.

Reklama

Oczywiście nie każdy producent samochodów "podpisuje się" na szybach swoich pojazdów, na szczęście jednak przeważająca większość z nich podaje na szybie symbol roku, w którym została ona wyprodukowana. Uwaga: w autach niektórych marek oznaczenie roku nie musi zgadzać się z oznaczeniem kalendarzowym i np. symbol "...95" może oznaczać, iż dana szyba pochodzi z roku 96.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli na 3 szybach widnieje napis "...95" a na pozostałych dwóch np. "...99" nie jest to normalny stan rzeczy. Takie auto raczej na 100% uczestniczyło w poważnym "dzwonie" i dalej raczej byśmy go już nie oglądali... Nie wierzcie także w zapewnienia sprzedającego, że samochód ma różne szyby, ponieważ np. stał się ofiarą ulicznych wandali (taką teorie usłyszałem niedawno).

W Niemczech panuje, bowiem troszeczkę inna kultura niż u nas i po meczu kibice zamiast wyładowywać swoją frustrację na bogu ducha winnych samochodach spokojnie sączą Heinekeny w okolicznych pubach. (pr)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szyby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje