Sprzedaż kabrioletów w Europie. Pierwsze miejsce może zaskoczyć

Serwis Automotive News Europe podsumował ostatnie dane dotyczące sprzedaży kabrioletów na rynku Europejskim. Chociaż „otwarty dach” kojarzy nam się najczęściej ze sportowymi roadsterami, w rzeczywistości największym zainteresowaniem na rynku cieszy się nieco odmienna konstrukcja. Co jeszcze ciekawsze – nie jest ona dostępna w naszym kraju.

Słysząc słowo "kabriolet" naszym oczom najczęściej ukazuje się sportowe Porsche lub niewielki, zwinny roadster typu Mazdy MX5. Jak się jednak okazuje, większość europejskich klientów spogląda w nieco inną stronę. W stronę... niemieckiego crossovera.

Najpopularniejszy kabriolet w Europie? To Volkswagen T-Roc

Przynajmniej na to wskazuje najnowszy ranking utworzony przez firmę analityczną Dataforce, któremu przyjrzeli się niedawno dziennikarze z serwisu Automotive News Europe. Jak wynika z danych sprzedażowych zebranych z ostatnich kilku miesięcy - najlepiej sprzedającym się kabrioletem na Starym Kontynencie jest bowiem Volkswagen T-Roc Cabrio.

Reklama

Niewielki pojazd, któremu eksperci motoryzacyjni jeszcze do niedawna wieścili sromotną porażkę, uplasował się na najwyższej pozycji w segmencie Coupe/Convertible. Zainteresowanie niemieckim crossoverem bez dachu było nawet większe, niż w przypadku szalenie popularnej i wspomnianej już wcześniej Mazdy MX5. Wynik ten jest o tyle ciekawy, że kabriolet Volkswagena jest dostępny wyłącznie na wybranych rynkach - nie kupimy go m.in. w Polsce.  

Także biorąc pod uwagę segment Premium Convertible, kabriolet Volkswagena pokonał większość konkurentów. W rzeczywistości przegrał jedynie z Mini Cooperem, który sprzedał się w liczbie 13 750 egzemplarzy.

Volkswagen T-Roc popularniejszy niż Dacia Sandero

Sukces sprzedażowy T-Roca Cabrio bez wątpienia podkreśla dobrą passę Volkswagena. Dość powiedzieć, że model T-Roc w wariancie z twardym dachem jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Europie.

W lipcu 2023 wygenerował on sprzedaż ponad 111 tys. egzemplarzy, czym przebił dotychczasowego lidera - Dacię Sandero. W dotychczasowym półrocznym podsumowaniu zajmuje wysoką trzecią pozycję, tuż za wspomnianą Dacią i Teslą Model Y.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzedaż samochodów | Volkswagen | Volkswagen T-Roc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy