Oto najchętniej kupowane samochody na świecie

Wygląda na to, że kolejna - dwunasta już - generacja Corolli przypadła do gustu nabywcom. Samochód jest obecnie najchętniej kupowanym nowym autem na świecie.

W okresie od 1 stycznia do końca marca (to najnowsze dane publikowane przez branżowy serwis "focus2move") do klientów trafiło już ponad 282 tys. egzemplarzy japońskiego kompaktu. Wynik jest słabszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku o ponad 7 proc., co może świadczyć o problemach z dostępnością nowej generacji na wybranych rynkach. Nie wpływa to jednak na fakt, że Corolla jest obecnie najchętniej kupowanym nowym autem na świecie.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje amerykański "król pickupów" - Ford seria F. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku na ten model zdecydowało się ponad 252 tys. nabywców (+1,4 proc.).

Reklama

Ostatni stopień podium zajmuje kolejny kompakt "made in Japan" - Honda Civic. W skali globu na ten model zdecydowało się w tym roku już ponad 203 tys. klientów.

W pierwszej piątce najpopularniejszych nowych aut na świecie znajdziemy jeszcze: Hondę CR-V i Toyotę RAV4. Oba modele, po pierwszych trzech miesiącach, zanotowały niemal identyczny wynik nieco ponad 190 tys. rejestracji. Można się jednak spodziewać, że kolejne miesiące przyniosą wyraźną przewagę RAV4, co jest naturalnym następstwem wprowadzenia do oferty kolejnej generacji popularnego modelu.

Kolejne trzy pozycje okupują samochody spod znaku Volkswagena. 6. miejsce zajmuje Golf z wynikiem 177,5 tys. rejestracji. Za nim uplasował się konkurent CR-V i RAV4 - Tiguan (173 tys. rejestracji) i lider światowego segmentu B - Polo (168 tys. rejestracji).

9. miejsce zajmuje kolejny model Toyoty - Camry. Wynik ponad 164 tys. jest niemal identyczny jak przed rokiem. Niewykluczone, że na koniec roku będzie on sporo wyższy. Rodzinny sedan japońskiej marki, po latach przerwy, wraca bowiem na rynki Starego Kontynentu z ambitnym zadaniem wypełnienia luki po Avensisie.

Ostatnie miejsce zestawienia, z wynikiem ponad 143 tys. rejestracji, zajmuje oferowany głównie w Chinach Volkswagen Lavida.

Nie sposób pominąć, że prestiżowe zestawienie "top ten" zdominowane zostało przez dwóch producentów. Znajdziemy w nim aż trzy Toyoty i cztery Volkswageny. Słów "światowa potęga" śmiało można też użyć w stosunku do Hondy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama