Reklama

Ostry zjazd cen paliw na stacjach! Ile będziemy płacić?

W następnym tygodniu na stacjach benzynowych spodziewana jest kontynuacja spadków cen paliw. Jako główną przyczynę analitycy wskazują spadek cen w hurcie, tak duży, że nie przełożył się jeszcze w całości na detal.

Według biura Reflex, w ciągu tygodnia średnia cena benzyny 95 spadła o 8 gr za litr, a oleju napędowego - o 6 gr.

Jednak - według portalu e-petrol.pl - tempo tych spadków nie jest tak duże, jak wskazywałyby na to zmiany w handlu hurtowym, dlatego kolejny tydzień powinien przynieść dalsze obniżki. Portal prognozuje na nadchodzący tydzień przedział cenowy 5,50-5,62 zł za litr dla benzyny 95, 5,51-5,62 zł za litr dla oleju napędowego i 2,40-2,47 zł za litr autogazu.

Według Reflexu, jest duża szansa, że w kolejnym tygodniu średnie poziomy cen benzyny i oleju napędowego spadną o dalsze 5-8 groszy na litrze. Biuro zauważyło, że paliwa kosztują mniej niż przed rokiem - benzyna 95 o 25 gr, olej napędowy o 14 gr, a autogaz o 28 gr.

Reklama

W ocenie e-petrol.pl w tym tygodniu problemy polityczne nie stanowiły znaczącego impulsu dla rynków, nie widać odmiany dla realiów trwającej w Syrii wojny domowej, a irańskie próby negocjacyjne z Zachodem na razie trudno określić, jako przełomowe.

Reflex również podkreśla, że mimo malejącego ryzyka geopolitycznego na rynku ropy naftowej póki co nie widać wyprzedaży. Biuro przypomniało też, że produkcja ropy w Libii wzrosła do 0,6 mln baryłek dziennie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje