Mercedes klasy T wyceniony w Polsce. Nie liczcie na okazję

Zupełnie nowy model Mercedesa jest już dostępny w polskich salonach. Chociaż mowa o samochodzie bazującym na użytkowym modelu, cena nie jest niska.

Mercedes klasy T, czyli fajniejszy Citan

Klasa T po raz pierwszy pojawia się w gamie Mercedesa, a przynajmniej takie oznaczenie, ponieważ samo auto już taką nowością nie jest. Wszak pierwsza generacja Citana była dostępna w wersji osobowej i podobnie jest z jej drugą odsłoną, ale producent uznał, że dodatkowo rozszerzy ofertę o lepiej wykończoną i wyposażoną odmianę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku większego Vito i klasy V.

Mamy więc do czynienia z rodzinnym kombivanem, skierowanym do osób szukających maksimum praktyczności w stosunkowo niewielkim nadwoziu. W klasie T usadzimy z tyłu trójkę dzieci w fotelikach, a bagażnik ma 520 l.

Reklama

Mercedes klasy T - silniki, ceny i wyposażenie

Mercedes klasy T dostępny jest w czterech wersjach silnikowych:

  • T 160 (102 KM) - 120 048 zł
  • T 180 (131 KM) - 124 722 zł
  • T 160d (95 KM) - 126 813 zł
  • T180d (116 KM) - 131 487 zł

Standardowe wyposażenie nie jest zbyt bogate i obejmuje klimatyzację manualną, system multimedialny, tempomat, asystenta pasa ruchu, asystenta martwego pola oraz uruchamianie auta przyciskiem.

Obecnie w sprzedaży jest tylko wersja z nadwoziem o standardowej długości (4,5 m), ale niedługo powinna do niej dołączyć przedłużona odmiana z możliwością przewiezienia siedmiu osób.

Mercedes zapowiedział już także klasę T z napędem elektrycznym, ale ona będzie miała swoją osobną premierę i trafi do oferty jako model EQT.

Matura z matematyki - arkusz z odpowiedziami

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | Mercedes T Klasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy