Reklama

Marzysz o skodzie, oplu, czy...

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy w gorączce zakupów zastanawiają się, co sprezentować najbliższym… A ty co chciałbyś dostać?

Nasz serwis mobile.interia.pl/ sprawdził, jakie są motoryzacyjne marzenia Polaków. Zapytaliśmy również o to, jakim samochodem, zamiast sań, powinien jeździć Święty Mikołaj*.

Samochód pod choinkę, czyli...

Najwięcej Polaków pod choinką chciałoby znaleźć kluczki do Volkswagena. Aż 14% z nas docenia niemiecką jakość. Najpopularniejszym modelem jest golf, który jako świąteczny prezent wybrałoby 8% respondentów.

Drugim, najchętniej widzianym w garażu po Świętach modelem jest opel astra (6%), a trzecim w kolejności - skoda octavia (5%). Jeśli chodzi o najpopularniejsze marki, prym po Volkswagenie wiodą: Toyota (10%), Opel (10%), Skoda (8%) i Mercedes (7%). Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych marek zamykają Honda i Volvo (po 3%).

Reklama

Warto zauważyć, że marzenia Polaków ogniskują się wokół marek o średnim standardzie, jedynymi wyjątkami są Mercedesy (7%) i Porsche (4%). Co interesujące, aż 22% badanych nie chciałoby dostać auta jako bożonarodzeniowego prezentu.

Czego pragną kobiety, czego pragną mężczyźni?

Uzyskane rezultaty pokazują także wyraźną różnicę między motoryzacyjnymi marzeniami kobiet i mężczyzn.

Panie preferują Toyotę (14,7%), Opla (12,1%) oraz Volkswagena (11,8%). Mężczyźni są zdecydowanymi zwolennikami Volkswagena (15,9%), Nissana (10%) oraz Mercedesa (7,4%). Respondentki płci żeńskiej, zapytane o wymarzony model, wskazały octavię (7,5%), golfa (7,2%) i astrę (6,2%).

Mężczyźni z kolei - golfa (8,5%), porsche 911 (6,3%) oraz forda mondeo lub mercedesa klasy C (5,2%).

Auto dla Mikołaja

Myśląc o Bożym Narodzeniu, nie sposób nie wspomnieć o Świętym Mikołaju. mobile.eu zapytało Polaków o to, jakim autem powinien zastąpić sanie i jakim rozwozić świąteczne prezenty.

Ponad połowa (56%) badanych wyposażyłaby Świętego Mikołaja w samochód terenowy. Może to być skutkiem stanu naszych dróg, śnieżnego i mroźnego początku zimy w Polsce, bądź też konieczności dostarczenia prezentów nawet w trudnodostępne miejsca.

Kolejną propozycją, cieszącą się równie dużą popularnością było kombi, jako szczególnie pojemne. Badani nie docenili szybkości dostarczenia prezentów - w sportowym samochodzie widziałoby Mikołaja zaledwie 8% badanych.

Respondenci wykazali się również troską o zdrowie Świętego Mikołaja, w kabriolecie widziałoby go jedynie 4% respondentów.

Po co biegasz po salonach!

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego pojazdu, nie musisz już biegać od salonu do salonu i znosić do domu ton ulotek. Wszystkie informacje masz teraz w zasięgu... myszki. Nasz autokatalog to nie tylko zbiór cen, ale również kompendium danych technicznych, osiągów, wymiarów i ładowności. Podajemy nawet dostępne kolory!

Dzięki niemu poznasz także wyposażenie standardowe konkretnych modeli oraz cenniki wyposażenia dodatkowego modeli dostępnych na polskim rynku, a kalkulator automatycznie wyliczy cenę samochodu doposażonego według własnych preferencji.

To jednak nie koniec. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny wybór, warto skorzystać z porównania "ulubionych" modeli. Jego efektem jest tabela - w czytelny sposób charakteryzująca wybrane modele.

Oczywiście, nie zabrakło również aktualnych informacji o obowiązujących promocjach. Nie warto przecież przepłacać...

A więc koniec z bieganiem po salonach. Zapraszamy na stronę http://motoryzacja.interia.pl/autokatalog. A potem pozostaje już tylko złożyć zamówienie...

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

Dowiedz się więcej na temat: serwis | Skoda | auto | Opel | porsche | marzenia | Boże Narodzenie | narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy