Reklama

Londyn kosztowny dla kierowców

Burmistrz miasta zamierza rozszerzyć strefę płatnego wjazdu do stolicy do całego obszaru wewnątrz gigantycznej obwodnicy okalającej Londyn. Teraz za każdy wjazd do centrum trzeba płacić 5 funtów, w przeliczeniu ponad 30 zł.

Burmistrz Ken Livingstone uważa, iż system działa tak sprawnie, że należy go wprowadzić na całym obszarze miasta. Jego zdaniem rozszerzenie podatku jest konieczne, jeśli 12-milionowa metropolia ma funkcjonować normalnie. Tym bardziej, że w ciągu najbliższych 15 lat w mieście przybędzie kilkaset tysięcy samochodów.

Obecnie numer rejestracyjny każdego pojazdu wjeżdżającego do centrum brytyjskiej stolicy jest automatycznie odczytywany przez kamery i jeśli do godz. 22 właściciel samochodu nie zapłaci 5 funtów, otrzyma 40-funtowy mandat.

W ubiegłym miesiącu otwarta została pierwsza na Wyspach płatna autostrada. Będzie ich jeszcze więcej. Ale o dziwo nawet kierowcy sięgający coraz częściej do kieszeni uważają, że wprowadzenie opłat jest jedynym sposobem na poskromienie galopującej motoryzacji.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: burmistrz | Londyn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje