Lamborghini Aventador Patryka Vegi zostało zlicytowane

​Patryk Vega stracił swoje Lamborghini Aventador. Samochód został zatrzymany za nieprawidłowości przy sprowadzaniu do Polski, a następnie zlicytowany.

O sprawie poinformował "Super Express". Czarne Lamborghini Aventador LP750-4 Roadster SV zostało sprowadzone do Polski z USA w 2019 roku. Rok później samochód został zatrzymany przez Krajową Administrację Skarbową. Chwilę wcześniej właściciel próbował je sprzedać - w internecie pojawiło się ogłoszenie, w którym samochód wyceniono na równe 2 mln zł.

Lamborghini Aventador LP750-4 Roadster SV - oszustwo na "mienie przesiedleńcze"

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku stwierdziła, że dokument potwierdzający, iż auto do Polski przyjechało w ramach tzw. "mienia przesiedleńczego" został sfałszowany. 

Pod hasłem "mienie przesiedleńcze" kryją się wszystkie przedmioty należące do osoby, które przeprowadza się z innego kraju do Polski. By samochód można było sprowadzić w tym trybie, trzeba być jego właścicielem przynajmniej pół roku oraz przebywać zagranicą przynajmniej rok. Ponadto, już po sprowadzeniu, samochodu nie można sprzedać przez kolejny rok.

Sprowadzenie "na mienie przesiedleńcze" umożliwia zwolnienie z cła. Cło wynosi 10 procent i liczone jest od wartości samochodu powiększonej o koszty sprowadzenia. W przypadku tak drogiego pojazdu jak Lamborghini (jego wartość w momencie sprowadzenia wynosiła około 2,5 mln zł), cło wyniosłoby więc około 250 tysięcy zł. 

Samochód został zarekwirowany. W lipcu tego roku biegły ustalił jego wartość na 2 193 800 zł i wkrótce potem auto trafiło na licytację. Cenę wywoławczą ustalono na 1 645 tys., czyli 75 proc. wartości i okazało się, że... nie ma chętnych. 

Reklama

Sukcesem zakończyła się dopiero kolejna aukcja, na której cena wywoławcza spadła do połowy wartości, czyli kwoty poniżej 1,1 mln. Chętnych było kilku i auto - jak pisze "Super Express" ostatecznie sprzedano za 1,45 mln zł.

Lamborghini Aventador LP750-4 Roadster SV

Lamborghini Aventador LP750-4 Roadster SV (Super Veloce) to samochód produkowany w limitowanej serii w latach 2015-2016. Auto posiada wykonany z włókna węglowego zdejmowany dach, a napędzane jest umieszczonym centralnie silnikiem V12 o pojemności 6,5 l, który generuje 750 KM. Moment obrotowy wynosi 690 Nm i przekazywany jest na wszystkie koła. 

Aventador LP750-4 SV rozpędza się do 100 km/h w 2,9 s, prędkość maksymalna to 350 km/h. Powstało tylko 500 egzemplarzy tego modelu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lamborghini Aventador

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy