Reklama

Kobieta za kierownicą. A do tego dzieci...

Według stereotypów, dla wielu kobiet najważniejszy w samochodzie jest jego wygląd, jednak tak naprawdę duża część przedstawicielek płci pięknej ma na uwadze przede wszystkim takie cech auta, jak bezpieczeństwo czy funkcjonalność. Grupę tę stanowią głównie mamy, które dokonując zakupu, mają na względzie swoje pociechy.

O tym, że podróżowanie z dziećmi to czasami nie lada wyzwanie, wiedzą chyba wszystkie młode mamy. W końcu niełatwo skupić się na prowadzeniu auta, gdy na jego tyłach baraszkują przepełnione energią urwisy, które wciąż trzeba przywoływać do porządku. W takich okolicznościach przydaje się samochód, który dzięki różnym ułatwieniom sprawi, że jazda będzie przyjemnością.

Skupmy się na drodze

Przykładem takiego auta może być Ford Fiesta, urzekający nie tylko swoim nietuzinkowym wyglądem, lecz także całą masą udogodnień, które doceni każda mama. Dzięki możliwości sterowania niektórymi funkcjami za pomocą przycisków z kierownicy wielofunkcyjnej, uwaga kierowcy nie ulega większemu rozproszeniu, a lampka do czytania umożliwia dziecku obejrzenie ulubionej książeczki.

Reklama

- Ciekawym udogodnieniem są również takie systemy, jak czujniki i kamera ułatwiające parkowanie, wycieraczki z czujnikiem deszczu czy automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne - mówi Przemysław Bukowski, kierownik sprzedaży flotowej w salonie Ford Bemo Motors w Poznaniu.

Bardzo ciekawą opcją jest również zaawansowany sprzęt audio z funkcją zestawu głośnomówiącego bluetooth, sterowanego głosem, dzięki któremu każda mama może w dowolnej chwili przeprowadzić bezpiecznie rozmowę telefoniczną. Natomiast odtwarzacz mp3 z systemem 6 lub 8 głośników z powodzeniem zaangażuje dziecko, które będzie mogło zasłuchać się w audiobookowej bajce.

Podróżujmy bezpiecznie

Innym, równie ciekawym autem dla mamy i jej dziecka może być Nissan Micra, który oprócz bezpieczeństwa gwarantowanego przez systemy ABS i EBD (odpowiednio: zapobiegające blokowaniu kół i zapewniające elektroniczny rozdział siły hamowania), posiada specjalny system mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX.

- Co ważne, zapewnia on sztywniejsze, w porównaniu z pasami, mocowanie, które z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów - zauważa Artur Kubiak, kierownik salonu Nissana Auto Club w Poznaniu.

Na dodatek, do dyspozycji kierowcy jest także zabezpieczenie przed otwarciem przez dziecko tylnych drzwi, co znacznie poprawia komfort i spokój kierowcy. Jeśli zaś mama woli, aby jej dziecko podróżowało tuż przy niej, jest to możliwe dzięki funkcji wyłączenia poduszki powietrznej pasażera jadącego z przodu.

Mamy wszystko pod ręką

Równie ważna dla kobiety podróżującej ze swoją pociechą jest pakowność pojazdu - i to nie tylko po to, by swobodnie przewozić różnego rodzaju kobiece drobiazgi.

Podczas podróżowania z dzieckiem często zachodzi potrzeba przewiezienia chociażby dziecięcego wózka, a ten do najmniejszych nie należy. Mimo że mamy zazwyczaj podróżują samochodami segmentu B, a więc tzw. autami miejskimi, to wciąż mogą mieć do dyspozycji dość dużą przestrzeń bagażową - w Nissanie Micra jest to ponad 283 l, a w Fordzie Fiesta niemal 300 l.

Poza tym dziecko stale o coś prosi: o zabawkę, napój czy przekąskę, więc aby było bezpiecznie, to wszystko powinno być pod ręką kierowcy. A jeszcze lepiej, gdyby dziecko samo miało do tego dostęp.

- Świetny pod tym względem jest Suzuki Swift, który posiada również wiele praktycznych schowków, które pomieszczą butelki, kanapki czy też zabawki - mówi Żaneta Wolska-Marchewka, kierownik salonu Suzuki Auto Club w Poznaniu.

Parkujemy bez trudu

Warto zauważyć, że wszystkie wspomniane auta łączą niewielkie rozmiary, dzięki czemu świetnie sprawdzają się one w mieście, szczególnie w przypadku częstego parkowania - a to podczas wożenia naszych pociech nie jest rzeczą rzadką.

Warto bowiem zatrzymywać się co jakiś czas i pozwolić dzieciom na zabawę, dzięki czemu pozbędą się nadmiaru energii i być może zasną w samochodzie, gwarantując cichą i spokojną jazdę. Tym samym podróżowanie w takich pojazdach może być przyjemnością - zarówno dla mamy, jak i jej dzieci.

Dowiedz się więcej na temat: Kobieta za kierownicą

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy