Reklama

Kasy fiskalne na myjniach samochodowych później niż planowano

Właściciele myjni samochodowych nie będą musieli na razie instalować kas fiskalnych. Obowiązek ich wprowadzenia został odroczony o trzy miesiące.

Nowy termin to 1 października 2022 roku.

Resort finansów przesunął termin obowiązku fiskalizacji branży myjni samochodowych z 1 lipca na 1 października 2022 r. Wskazano, że jest wyjścia na przeciw przedstawicielom branży, którzy sygnalizowali trudności z instalacją urządzeń fiskalnych wywołanych m.in. zerwanymi łańcuchami dostaw. "Dajemy tym samym przedsiębiorcom dodatkowy czas na zakup i instalację urządzeń fiskalnych przed 1 października 2022 r." - czytamy w komunikacie. Zaznaczono, że odroczenie nie wyklucza wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących.

Reklama

Kasy fiskalne na myjniach samochodowych nie od 1 lipca a 1 października

Przypomniano, że na mocy rozporządzenia Ministra Finansów z 22 grudnia 2021 r., od 1 lipca br. obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących dotyczy świadczonych w myjniach samochodowych czynności takich jak mycie, czyszczenia aut i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Dodano, że trwają prace legislacyjne nad zmianą rozporządzenia. Wskazano, że termin 1 października nie będzie dalej przedłużany. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kasa fiskalna | myjnie samochodowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy