Reklama

Jak policja auta kupowała

Kilkadziesiąt milionów złotych może stracić policja, jeżeli unieważniony zostanie przetarg na zakup nowych samochodów. Chodzi o kilkaset aut, jakie kupiła Komenda Wojewódzka w Poznaniu, popełniając przy tym mnóstwo błędów.

Przeprowadzona już po przetargu kontrola Urzędu Zamówień Publicznych stwierdza, że popełniono wiele błędów. Niestety rozwiązaniem problemu nie może być rozpisanie nowego przetargu, ponieważ nie ma już na to czasu. Znaczna część pieniędzy, przeznaczonych na samochody, pochodziła bowiem z tzw. środków celowych, które muszą być wydane do końca roku. W przeciwnym razie przepadną. Nowy przetarg to kolejne miesiące oczekiwania na rozstrzygnięcie.

Policja jednak ma nadzieję, że uda się rozpisać kilka małych przetargów, które pozwolą na terminowy zakup aut. Nie ma jednak pewności, że ten pomysł uda się zrealizować.

Reklama

Innym rozwiązaniem byłoby kupienie samochodów bez przetargu. To może jednak rodzić pole dla korupcji. Decyzja komendy, jak poradzić sobie z tym kłopotem, ma być znana w poniedziałek.

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: przetarg | zakup | Auta | policja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy