Import samochodów z USA. Jakie modele sprowadzamy najczęściej?

W ostatnich trzech latach do Polski trafiło blisko 100 tys. używanych samochodów sprowadzonych z USA. Tylko w tym roku zza oceanu przypłynęło do nas już ponad 35 tys. pojazdów. Jakie marki i modele cieszą się obecnie największą popularnością?

Jak informuje Instytut Samar, od stycznia 2019 roku do końca listopada anno domini 2021 do Polski trafiło dokładnie 99 271 używanych samochodów osobowych i dostawczych (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) sprowadzonych z USA. Ponad połowa - blisko 55 proc. - miała pod maską jednostkę napędową o pojemności powyżej 2,0 l.

Co ciekawe w pierwszej piątce zestawienia najczęściej sprowadzanych z USA marek znajdziemy aż trzech producentów premium ze Starego Kontynentu.

Piątka najchętniej sprowadzanych z USA w ostatnich trzech latach marek prezentuje się następująco:

Reklama

  • Ford 16 567 sprowadzonych
  • BMW 10 593 sprowadzonych
  •  Audi 8 493 sprowadzonych
  • Mercedes 7 478 sprowadzonych
  • Dodge 6 102 sprowadzonych

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze kolejno: 6. Jeep, 7. Mazda, 8. Chrysler, 9. Volvo i 10. Volkswagen.

Najchętniej sprowadzane z USA marki samochodów

Nie mniej ciekawie prezentuje się piątka najchętniej sprowadzanych zza oceanu modeli. Pierwszą trójkę zdominowała jedna marka - Ford.

Najczęściej importowanym z USA modelem jest Ford Mustang, na którego sprowadzenie zdecydowało się w minionych trzech latach 4 335 polskich nabywców. Drugie miejsce zajmuje kompaktowy suv - Ford Escape (3 336 rejestracji). Trzecia pozycja przypadła w udziale modelowi Ford Fusion (3 115 rejestracji), czyli amerykańskiemu bliźniakowi popularnego w Europie Forda Mondeo.

W zestawieniu top ten znajdziemy jeszcze: 4. BMW serii 3 i sklasyfikowanego na 5. pozycji Voyagera, czyli najchętniej importowanego z USA, oferowanego pod różnymi markami, minivana.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ford Mustang | import samochodów | samochód z usa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama