Reklama

Droższe prawo jazdy!

Od 1 kwietnia na kursie prawa jazdy, przyszły kierowca będzie musiał "wyjeździć" 30, zamiast obecnych 20 godzin i wysłuchać dwukrotnie dłuższych wykładów. Nowi kierowcy będą więc - w teorii - umieć więcej, ale mimo to spieszą się na krótsze kursy.

Kursy będą inne bo tak zdecydował minister Marek Pol. Ale to nie przed nim uciekają kandydaci na kierowców: - Zdecydowanie cena pójdzie w górę, ponieważ kurs prawa jazdy ma swoje koszty i każda godzina jazdy kosztuje i cena musi się zmienić. Podejrzewam, że zmieni się o ok. 50 proc. - mówi Grzegorz Adamczak, właściciel firmy szkolącej kierowców.

Reklama

Adamczak dodaje, że z każdym dniem zgłasza się do niego coraz więcej chętnych na naukę jazdy, codziennie dzwoni też do niego więcej telefonów.

Rozporządzenie ministra ukazało się zaledwie kilka dni temu i często jest jeszcze nieznane. Kiedy stanie się znane, w pierwszym kwartale tego roku może wyszkolić się rekordowa liczba nowych kierowców.

TUTAJ przeczytasz o pomyśle konfiskaty samochodu za jazdę po pijanemu, TUTAJ o tym, że już niedługo w portfelach mieszkańców UE pojawi się kolejna plastikowa karta - tym razem będzie to nowe prawo jazdy. Nowy dokument - według projektu Komisji Europejskiej - będzie taki sam we wszystkich krajach Wspólnoty, a więc także w Polsce a TUTAJ że w Pomorskiem kamery umieszczone w pojazdach śledzą przebieg egzaminów na prawo jazdy.

Zapraszamy także do naszych testów na prawo jazdy. To TUTAJ.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: droższe | jazdy | prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje