Reklama

Co zaniedbał rząd?

Przypominamy, co zaniedbał rząd.

Autostrada bez dojazdów

Opisaliśmy bałagan, jaki zafundowali nam urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po otwarciu autostrady A2 Konin- Stryków. Kierowcy byli zupełnie zdezorientowani, bo GDDKiA nie ustawiła żadnych znaków, jak trafić na autostradę od strony Warszawy ani jak jechać w stronę Warszawy, zjeżdżając z autostrady. Znaki pojawiły się dopiero kilka tygodni po naszej publikacji.

Akcyza do zwrotu

Poruszyliśmy kwestię niezgodnej z prawem europejskim akcyzy pobieranej od sprowadzanych do Polski samochodów używanych. Polski rząd nie zaprzestał tego procederu, mimo że sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który może nakazać zwrot 2 miliardów bezprawnie pobranej akcyzy podatnikom. Nie wiadomo, skąd wezmą się na to pieniądze.

Reklama

Marnujemy unijne pieniądze

Dziś już nie brak pieniędzy, a skomplikowane procedury i przepisy prawne blokują budowę dróg. Pisaliśmy o problemach z trwającymi rok przetargami i konfliktach między budową dróg a ochroną środowiska. Do dziś nic się nie zmieniło. W efekcie, jeśli przetarg na daną inwestycję nie został jeszcze ogłoszony, to w przyszłym roku nawet nie zaczną się prace budowlane.

tygodnik "Motor"
Dowiedz się więcej na temat: rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne