Reklama

Alfa jak ferrari i porsche!

Alfa Romeo podawała oficjalnie cenę swojego najnowszego produktu - 8C competizione.

Samochód będzie kosztował dokładnie 159 300 euro. Tym samym włoska firma wkracza do prawdziwej cenowej ekstraklasy.

Alfa 8C została bowiem wyceniona wyżej niż np. lamborghini gallardo (154 700 euro), porsche 911 turbo (140 152 euro) czy ferrari F430 (153 510 euro).

Ze zbytem nie będzie jednak problemu. Alfa 8C zostanie wyprodukowana w liczbie zaledwie 500 egzemplarzy, z których wszystkie znalazły już nabywców. 300 samochodów trafi do USA, 100 do Europy i 100 do Japonii.

Dodajmy, że 11 samochodów zamówiono w Polsce (w przeliczeniu jeden pojazd kosztowałby niespełna 600 tysięcy złotych), jednak żaden nie trafi do naszego kraju. Oficjalnie dlatego, że w naszym kraju nie ma sieci serwisowej Maserati, w której 8C ma być serwisowane.

Reklama

Alfa 8C jest napędzana pochodzącą od Maserati wolnossącą jednostką napędową V8 o pojemności 4.7 l i mocy 450 KM przy 7000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy to 470 Nm. Napęd jest przekazywany na koła tylne za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów z opcją pracy ręcznej (również sportowej).

Nadwozie pojazdu wykonano z włókna węglowego. Za stylizację karoserii odpowiada własne centrum projektowe Alfa Romeo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: romeo | Alfa Romeo | porsche | Ferrari

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy