Reklama

400 tysięcy sprzedanych Fabii

Po raz pierwszy Skoda Fabia pojawiła się na salonie samochodowym we Frankfurcie we wrześniu 1999 roku. W grudniu tego samego roku samochód pojawił się w sprzedaży na rynku Czeskim i w innych krajach Europy. Od tego momentu sprzedano już ponad 400.000 modeli Skody Fabii, co oznacza, że samochód cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Już w dwa tygodnie po wprowadzeniu do sprzedaży Fabia stała się najchętniej kupowanym pojazdem w swojej klasie w Czechach i w kilku innych państwach europejskich.

Fabia stała się jednym z najbardziej cenionych i najchętniej kupowanych modeli w historii Skody. Jeszcze przed pojawieniem się jej w sprzedaży zostałą wyróżniona znaczącymi nagrodami. W listopadzie 1999 roku niemiecki magazyn "Bild am Sonntag" nagrodził Fabię "Złotą Kierownicą", a niedługo po tym w najbardziej prestiżowym konkursie Samochodu Roku 2000 kompaktowa skoda zajęła czwarte miejsce w Europie, a w Polsce, na Słowacji, Chorwacji, Węgrzech, Łotwie i w Wielkiej Brytanii wyprzedziła wszystkich konkurentów.

Reklama

Rok później, na wrześniowym salonie samochodowym w Paryżu Skoda zaprezentowała powiększoną Fabię w wersji kombi. W listopadzie 2000 samochód ten pojawił się w sprzedaży. Najnowszą wersją Fabii jest sedan, którego prezentacja miała miejsce na ostatnim salonie samochodowym w Genewie w lutym tego roku. W Czechach pojazd ten wszedł do salonów sprzedaży trzy miesiące później.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Skoda Fabia | skoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje