Zniszczył 11 samochodów. Wpadł w ręce policji

​Policjanci z Łodzi zatrzymali mężczyznę, który niszczył pojazdy zaparkowane przy ulicy Brackiej w Łodzi. 23-latek był wcześniej notowany za konflikty z prawem.

17 lutego 2015 roku kilka minut przed godziną 1.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który próbuje ukraść kierunkowskazy z jednego z pojazdów zaparkowanych na ulicy Brackiej. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który tępym narzędziem niszczył karoserię.

Ich uwagę zwrócił stojący opel tigra z włączonym silnikiem. Gdy policjanci ruszyli w stronę mężczyzny, ten wsiadł do czekającego na niego auta i odjechał. Wywiadowcy ruszyli w pościg. Pojazd zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego.

Jak się okazało, jechało nim dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Policjanci rozpoznali, że starszy z nich niszczył auta przy ulicy Brackiej. W trakcie przeszukania tigry funkcjonariusze znaleźli wkrętak, który najprawdopodobniej służył mężczyźnie do popełnienia przestępstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca zniszczył 11 pojazdów, rysując ich powłokę lakierniczą oraz przebijając opony.

Reklama

Łącznie wartość strat wyceniono na ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy