Reklama

Złodziejski boom samochodowy

W tym roku w Krakowie skradziono 598 samochodów o wartości niemal 13,5 mln zł. Policja odzyskała część z nich; niewielka liczba wróciła do właścicieli po zapłaceniu okupu. RMF wraz z policją zorganizowało zasadzkę na złodziei.

Jak ustalili policjanci, w Krakowie działają trzy gangi, specjalizujące się w kradzieżach luksusowych aut. Złodzieje najpierw kradną kluczyki, a po kilkudziesięciu sekundach odjeżdżają samochodem.

- Najczęściej tak to się odbywa, że osoba obserwowana jest od samego początku, od zaparkowania samochodu - mówi jeden z operacyjnych funkcjonariuszy policji. Auta giną głównie w centrum miasta: najczęściej w okolicach placów targowych, z parkingów koło szpitali, urzędów i oczywiście hipermarketów.

Reklama

Reporterzy RMF wraz z policją postanowili zorganizować zasadzkę na złodziei. Posłuchaj jak wyglądała odprawa przed akcją w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie:

Reporterka RMF Grażyna Bekier dotarła do policyjnych nagrań żądania okupu oraz do jednego z poszkodowanych, który prosił o zmianę głosu w obawie przed zemstą złodziei:

W czasie trwania zasadzki złodzieje ukradli samochód w innej części miasta. Policjanci na szczęście namierzyli ich. W tym roku krakowskiej policji udało się zatrzymać prawie 50 złodziei samochodów. O policyjnej akcji czytajcie też w dzisiejszym "Super Expressie".

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: policja | Kraków | RMF | boom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje